top of page

Praca z ciałem - psychosomatyka

Czym jest?

„Terapia jogą to rodzaj terapii, która koncentruje się na integracji umysłu i ciała w celu poprawy zdrowia psychicznego” – Sabrina Romanoff, PsyD, profesor i psycholog kliniczny z Nowego Jorku.

Praca z ciałem oferuje psychiczne i fizyczne korzyści, które mogą towarzyszyć  i mieć wspierający wpływ podczas leczenia psychoterapeutycznego.

Ćwicząc pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy na codzień prowadzą praktykę psychologiczną i psychoterapeutyczną, rzetelnie zadbasz o swój stan zdrowia - kondycję psychiczną i fizyczną.

Staramy się aby każde spotkanie odbywało się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, która pozwoli odłożyć na chwilę obowiązki życia codziennego oraz zrobić coś wartościowego i wspierającego dla siebie.

praktykowanie jogi

Umów wizytę

Zobacz nasz kalendarz do umawiania wizyt i wybierz interesującą Cię usługę

Dlaczego warto ją ćwiczyć?

Terapia jogą integruje techniki oddychania, postaw, póz (asan) i prowadzonych procesów relaksacyjnych z psychoterapią w celu uzupełnienia tradycyjnych praktyk terapeutycznych.

  • Dbając o regularną aktywność swojego ciała stajesz się zdrowszy/a, bardziej zrelaksowany/a, zregenerowany/a i pełny/a energii.

  • Relacja ciała z umysłem i ich wzajemny wpływ, pozwala nam wykorzystywać naszą fizyczność do łagodzenia trudności i wyzwań psychicznych. Psychoterapeuci często wykorzystują jogę jako uzupełnienie terapii, poprzez wspieranie połączenia umysł -ciało w celu skuteczniejszego radzenia sobie z problemami psychicznymi.

  • Podnosisz wydolność organizmu.

  • Redukujesz stres, napięcia w ciele i w psychice.

  • Wesprzesz procesy fizjologiczne takie jak trawienie, krążenie, układ hormonalny, mające wpływ na Twój codzienny nastrój.

  • Wspierasz swoje zdrowie zmniejszając ryzyko wystąpienia problemów z krążeniem, miażdżycą, cukrzycą czy otyłością.

 

Podczas praktyki jogi doświadczysz świadomej pracy z ciałem, oddechem oraz kilkuminutowej relaksacji, których celem jest wspieranie procesu  uspokojenia biegu myśli, regeneracji, redukcji stresu i głębokiego odpoczynku.

Image by Kaylee Garrett

Oferowane usługi

bottom of page