Czym jest?
„Terapia jogą to rodzaj terapii, która koncentruje się na integracji umysłu i ciała w celu poprawy zdrowia psychicznego” – Sabrina Romanoff, PsyD, profesor i psycholog kliniczny z Nowego Jorku.
Praca z ciałem oferuje psychiczne i fizyczne korzyści, które mogą towarzyszyć i mieć wspierający wpływ podczas leczenia psychoterapeutycznego.
Ćwicząc pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy na codzień prowadzą praktykę psychologiczną i psychoterapeutyczną, rzetelnie zadbasz o swój stan zdrowia - kondycję psychiczną i fizyczną.
Staramy się aby każde spotkanie odbywało się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, która pozwoli odłożyć na chwilę obowiązki życia codziennego oraz zrobić coś wartościowego i wspierającego dla siebie.
1 godz.
200 złotych polskich
Dlaczego warto ją ćwiczyć?
Terapia jogą integruje techniki oddychania, postaw, póz (asan) i prowadzonych procesów relaksacyjnych z psychoterapią w celu uzupełnienia tradycyjnych praktyk terapeutycznych.
-
Dbając o regularną aktywność swojego ciała stajesz się zdrowszy/a, bardziej zrelaksowany/a, zregenerowany/a i pełny/a energii.
-
Relacja ciała z umysłem i ich wzajemny wpływ, pozwala nam wykorzystywać naszą fizyczność do łagodzenia trudności i wyzwań psychicznych. Psychoterapeuci często wykorzystują jogę jako uzupełnienie terapii, poprzez wspieranie połączenia umysł -ciało w celu skuteczniejszego radzenia sobie z problemami psychicznymi.
-
Podnosisz wydolność organizmu.
-
Redukujesz stres, napięcia w ciele i w psychice.
-
Wesprzesz procesy fizjologiczne takie jak trawienie, krążenie, układ hormonalny, mające wpływ na Twój codzienny nastrój.
-
Wspierasz swoje zdrowie zmniejszając ryzyko wystąpienia problemów z krążeniem, miażdżycą, cukrzycą czy otyłością.
Podczas praktyki jogi doświadczysz świadomej pracy z ciałem, oddechem oraz kilkuminutowej relaksacji, których celem jest wspieranie procesu uspokojenia biegu myśli, regeneracji, redukcji stresu i głębokiego odpoczynku.